O nas

Serdecznie witamy na naszym blogu!


Kim jesteśmy?


Sara i Tomasz to dwójka znajomych, która miała okazję poznać się na studiach, podczas wyjazdu geologicznego w Góry Świętokrzyskie. Tam los przydzielił ich do jednej grupy, której członkowie współpracując ze sobą, poszukiwali cennych okazów minerałów i skamieniałości. Od tamtej pory odbyli kilka wspólnych wypraw po polskich górach. Rowerowa wyprawa dookoła Islandii to ich pierwszy wspólny wypad zagraniczny.

Sara:

Sara należała kiedyś do teamu MTB "Body Dry Airco Team". W przeszłości mieszkała za kołem podbiegunowym w Tromso oraz na Spitsbergenie i mimo iż miała stamtąd blisko, na Islandię jeszcze nie dotarła. Poza tym lubi aktywnie spędzać wolny czas - podróże, narciarstwo, snowboard, żeglarstwo i wspinanie. Sara współpracuje z Nordic Ocean Watch, Go Skandynawia - portalem poświęconym krajom skandynawskim oraz Nocną Sową z Oslo. 

Sara jest fanką islandzkiego pianisty Víkingur Ólafsson oraz fotografa Ragnar Axelsson. Z kolei jej ulubiony islandzki zespół to Sigur Rós.

Tomasz:

Tomasz to miłośnik aktywnego spędzania czasu. Bardziej od rowerowych wycieczek upodobał sobie wielodniowe wyprawy górskie, gdzie ma niemałe osiągnięcia. Do rowerów wraca po kilkuletniej przerwie. Jego największym atutem jest wytrzymałość. Nigdy się nie poddaje. Na wyprawie będzie odpowiedzialny za planowanie trasy na każdy dzień. W wolnych chwilach prowadzi własny blog górski - Góry to część mojego życia.

Tomasz jest "islandofilem". Od dziecka interesuje się Islandią i wciąż zdobywa wiedzę na temat tego kraju. Choć wybiera się tam po raz pierwszy mówi, że Islandia to jego drugi dom.

O samej wyprawie:

W czasie tych kilkudziesięciu dni naszej wyprawy, zamierzamy chłonąć wszystko to co zaoferuje nam ta magiczna wyspa. Jako, że oboje studiowaliśmy nauki przyrodniczo-matematyczne, chcemy spojrzeć na Islandię także z naukowego punktu widzenia. W tym celu mamy zamiar przeprowadzić na Islandii kilka naukowych eksperymentów, w których przyjrzymy się warunkom: geologicznym, geograficznym (w tym: hydrologicznym, geomorfologicznym, klimatologicznym, glacjologicznym i in.), geofizycznym, oceanograficznym oraz faunie i florze tego nordyckiego kraju. Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli, to zobaczycie je na naszym Fanpage.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz